PM428S-2R7-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM428S-2R7-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 2.7UH 2.35A 30MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 8.64 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.35 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series PM428S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 92MHz