PM428S-820-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM428S-820-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 82UH 560MA 520MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 320mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 8.6 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 560 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 520mOhm Max
Inductance 82 µH
Series PM428S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz