PM42S-3R9
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM42S-3R9
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 3.9UH 880MA 155MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 880 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.189" W (4.80mm x 4.80mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 155mOhm Max
Inductance 3.9 µH