PM43-1R8M
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM43-1R8M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 1.8UH 1.95A 64MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.95 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 64mOhm
Inductance 1.8 µH
Series PM43
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 92MHz