PM4HF8-M-DC12V
Panasonic Industrial Automation Sales
Prodotto No:
PM4HF8-M-DC12V
Descrizione:
RELAY TIME DELAY 10MIN 3A 250V
Guida per l'utente
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Delay Time 0.04 Min ~ 10 Min
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Relay Type Mechanical Relay
Series PM4H-F
Function Off-Delay
Voltage - Supply 12VDC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 3A @ 250VAC