PM4HS-H-AC240VS
Panasonic Industrial Automation Sales
Prodotto No:
PM4HS-H-AC240VS
Descrizione:
RELAY TIME DELAY 500HR 5A 250V
Guida per l'utente
Timing Initiate Method Input Voltage, Trigger Signal
Termination Style Screw Terminal
Delay Time 1 Sec ~ 500 Hrs
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Relay Type Mechanical Relay
Series PM4H
Function Programmable (Multi-Function)
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 5A @ 250VAC