PM4HSD-S-AC240V
Panasonic Industrial Automation Sales
Prodotto No:
PM4HSD-S-AC240V
Descrizione:
RELAY TIME DELAY 100SEC 5A 250V
Guida per l'utente
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Delay Time 0.2 Sec ~ 100 Sec
Circuit SPDT (1 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Obsolete
Relay Type Mechanical Relay
Series PM4H
Function Star Delta Controller
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Panasonic Industrial Automation Sales
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 5A @ 250VAC