PM5022S-681M
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM5022S-681M
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 680UH 640MA 1.4OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 960mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.299" (7.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 640 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.732" L x 0.602" W (18.60mm x 15.30mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.4Ohm Max
Inductance 680 µH