PM74S-220N
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM74S-220N
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 22UH 1.12A 130MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance -15%, +25%
Current Rating (Amps) 1.12 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Inductance 22 µH
Series PM74S
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 18MHz