PM74SB-151K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM74SB-151K-RC
Descrizione:
FIXED IND 150UH 440MA 940MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 560mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 440 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 940mOhm Max
Inductance 150 µH
Series PM74SB
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6MHz