PM74SH-101M-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
PM74SH-101M-RC
Descrizione:
FIXED IND 100UH 650MA 300MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 500mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.189" (4.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 650 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 300mOhm Max
Inductance 100 µH
Series PM74SH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 8MHz