PMB2203220KVR
Nichicon
Prodotto No:
PMB2203220KVR
Descrizione:
CAP FILM 0.22UF 10% 2KVDC SCREW
In magazzino : 573
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 1.083" (27.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination Screw Terminals
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.673" L x 0.965" W (42.50mm x 24.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.1 mOhms
Ratings -
Series PMB
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Rectangular Box
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.22 µF