Casa / DC Brushless Fans (BLDC) / PMD2406PTB2-A.(2).U.GN
minImg
PMD2406PTB2-A.(2).U.GN
Sunon Fans
Prodotto No:
PMD2406PTB2-A.(2).U.GN
Produttore:
Sunon Fans
Descrizione:
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 31.5 CFM (0.882m³/min)
Noise 42.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.121A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Product Status Obsolete
Voltage Range -
RPM 6100 RPM
Mfr Sunon Fans
Material - Frame Polybutylene Terephthalate (PBT)
Features Auto Restart
Width 25.00mm
Operating Temperature -
Static Pressure 0.420 in H2O (104.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. -
Material - Blade -
Series PMD
Power (Watts) 2.9 W