PNF14-6LFW-C
Panduit Corp
Prodotto No:
PNF14-6LFW-C
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
CONN SPADE TERM 14-16AWG #6 BLU
Guida per l'utente
Insulation Insulated
Color Blue
Width - Outer Edges 0.290" (7.37mm)
Terminal Type Spring, Snap
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Length - Ring Center to Termination -
Product Status Obsolete
Wire Gauge 14-16 AWG
Stud/Tab Size 6 Stud
Series Pan-Term®
Length - Overall 0.840" (21.34mm)
Insulation Diameter 0.162" (4.11mm)
Mfr Panduit Corp
Contact Material Copper
Features Serrated Termination
Material - Insulation Polyamide (PA), Nylon
Tongue Inside Opening 0.140" (3.56mm)