PPA2202220KJ
Nichicon
Prodotto No:
PPA2202220KJ
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP FILM 0.022UF 10% 2KVDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia x 1.260" L (9.00mm x 32.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 33.5 mOhms
Ratings -
Series PPA
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 650V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.022 µF