PPA2252470KJ
Nichicon
Prodotto No:
PPA2252470KJ
Produttore:
Nichicon
Descrizione:
CAP FILM 0.047UF 10% 2.5KVDC AXL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" Dia x 1.260" L (15.00mm x 32.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 16.5 mOhms
Ratings -
Series PPA
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Nichicon
Capacitance 0.047 µF