PPCFGG3K10CLAD
Bulgin
Prodotto No:
PPCFGG3K10CLAD
Produttore:
Bulgin
Descrizione:
CONN 3Y PLUG SLDR 10POS
Guida per l'utente
Cable Opening 0.260" ~ 0.276" (6.60mm ~ 7.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyphenylene Sulfide (PPS)
Ingress Protection IP66 - Dust Tight, Water Resistant
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 3.00µin (0.076µm)
Current Rating (Amps) 12A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert -
Mfr Bulgin
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -50°C ~ 200°C