PQ015EZ01ZPH
Sharp Microelectronics
Prodotto No:
PQ015EZ01ZPH
Pacchetto:
SC-63
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.5V 1A SC63
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 2 mA
PSRR 60dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SC-63
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Sharp Microelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V