PQ033ES1MXPQ
Sharp Microelectronics
Prodotto No:
PQ033ES1MXPQ
Pacchetto:
TO-92-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA TO92-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Current - Quiescent (Iq) 350 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 16V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-92-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Sharp Microelectronics
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 150mA