PQ50/50-3F4
Ferroxcube
Prodotto No:
PQ50/50-3F4
Produttore:
Ferroxcube
Pacchetto:
PQ 50 x 50
Descrizione:
FERRITE CORE PQ 3F4 2PC SET
Guida per l'utente
Effective Area (Ae) mm² 328
Tolerance ±25%
Material 3F4
Core Type PQ
Product Status Active
Supplier Device Package PQ 50 x 50
Effective Length (le) mm 113
Series -
Effective Permeability (µe) 822
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 37100
Length 2.008" (51.00mm)
Gap Ungapped
Mfr Ferroxcube
Height 1.969" (50.00mm)
Package Bulk
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 314
Width 1.260" (32.00mm)