PQU1000-48
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
PQU1000-48
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 998W
In magazzino : 12
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Product Status Active
Efficiency 95%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Features Adjustable Output, Load Sharing, PFC, PMBus™, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CCC, CE, cCSAus, cTUVus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.00" L x 5.00" W x 1.57" H (203.2mm x 127.0mm x 40.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 20.8 A
Series PQU1000 (1000W)
Power (Watts) 998W