PQU650M-24P
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
PQU650M-24P
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 650W
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Murata Power Solutions Inc.
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cTUVus, TUV, UKCA
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.00" L x 4.00" W x 1.69" H (152.4mm x 101.6mm x 42.9mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 27.1 A
Series PQU650M (650W)
Power (Watts) 650W