PR1-R91-JBW
RCD Components
Prodotto No:
PR1-R91-JBW
Produttore:
RCD Components
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 0.91 OHM 5% 1W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.225" Dia x 0.598" L (5.72mm x 15.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 910 mOhms
Series PR
Power (Watts) 1W