PR2-621-JBW
RCD Components
Prodotto No:
PR2-621-JBW
Descrizione:
RES 620 OHM 5% 2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.874" L (7.92mm x 22.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 620 Ohms
Series PR
Power (Watts) 2W