PRD-3AY0-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
PRD-3AY0-24
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPST 25A 24V
In magazzino : 55
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 45°C
Switching Voltage 277VAC - Nom
Contact Rating (Current) 25 A
Termination Style Screw Terminal
Coil Current 410 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 12 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VAC
Contact Form SPST-NO (DM) (1 Form X)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series PRD
Operate Time 40 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 20.4 VAC