PRD48AH480T200A00
Vicor Corporation
Prodotto No:
PRD48AH480T200A00
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
EVAL BRD FOR PRM48AH480T200A00
Guida per l'utente
Main Purpose DC/DC, Step Up or Down
Current - Output 4.17A
Product Status Active
Power - Output 200 W
Series VI Chip® PRM®
Regulator Topology Buck-Boost
Frequency - Switching 1.03MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 48V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part PRM48AH480x200A00
Package Bulk
Voltage - Input 36V ~ 75V