Casa / DC DC Converters / PRQE75W-E12-S12N-D
minImg
PRQE75W-E12-S12N-D
CUI Inc.
Prodotto No:
PRQE75W-E12-S12N-D
Produttore:
CUI Inc.
Pacchetto:
Quarter Brick
Descrizione:
DC-DC ISOLATED, 75 W, 9~75 VDC I
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package Quarter Brick
Current - Output (Max) 6.25A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 90%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Approval Agency CE, cURus, UKCA
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active Low
Series PRQE75W-D (75W)
Power (Watts) 75 W