PS0040BE10136BH1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
PS0040BE10136BH1
Descrizione:
CAP CER 100PF 5KV R42 DISK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Temperature Coefficient R42
Series PS
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 pF