PS0055BE18133BH1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
PS0055BE18133BH1
Descrizione:
CAP CER 180PF 5KV R42 DISK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.244" Dia (57.00mm)
Temperature Coefficient R42
Product Status Active
Ratings -
Series PS
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 180 pF