PS0055BE82038BG1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
PS0055BE82038BG1
Descrizione:
CAP CER 82PF 5KV R16 DISK
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.244" Dia (57.00mm)
Temperature Coefficient R16
Capacitance 82 pF