PSA39-21SRWA
Kingbright
Prodotto No:
PSA39-21SRWA
Produttore:
Kingbright
Descrizione:
DISP 14SEG 0.39" SGL RED 16DIP
Guida per l'utente
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.820" H x 0.390" W x 0.380" D (20.83mm x 9.91mm x 9.65mm)
Millicandela Rating 14mcd
Product Status Obsolete
Series -
Power Dissipation (Max) 75mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 16-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Characters 1
Display Type 14-Segment, Alphanumeric
Digit/Alpha Size 0.39" (10.00mm)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.85V