PSC75U-560-R-C2
Phihong USA
Prodotto No:
PSC75U-560-R-C2
Produttore:
Phihong USA
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 75W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 5.93" L x 2.78" W x 1.54" H (150.5mm x 70.5mm x 39.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 1 lb (453.59 g)
Current - Output (Max) 1.34A
Series PSC75U (75W)
Power (Watts) 75 W
No Load Power Consumption 500mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 46.46" (1.18m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 56V
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC