PSK-S12B-24
CUI Inc.
Prodotto No:
PSK-S12B-24
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 12W
Product Status Active
Current - Output (Max) 500mA
Line Regulation ±1%
Package / Case 4-DIP Module
Efficiency 87%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 75°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB Scheme, EN, FCC, IEC, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.60" L x 1.10" W x 0.77" H (40.6mm x 27.9mm x 19.6mm)
Number of Outputs 1
Series PSK-S12B (12W)
Power (Watts) 12 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%