PSK-S60B-36
CUI Inc.
Prodotto No:
PSK-S60B-36
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 36V 60W
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.67A
Line Regulation ±1%
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 89%
Mfr CUI Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CB Scheme, EN, IEC, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 36V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.14" L x 2.14" W x 1.41" H (54.3mm x 54.3mm x 35.8mm)
Number of Outputs 1
Series PSK-S60B (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Enclosed
Load Regulation ±1%