PSP-600-48
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
PSP-600-48
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 48V 600W
In magazzino : 204
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.69" L x 4.72" W x 3.66" H (170.0mm x 120.0mm x 93.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 12.5 A
Series PSP-600 (600W)
Power (Watts) 600W
Type Enclosed
Efficiency 87%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 88 ~ 264 VAC, 124 ~ 370 VDC