PSS10-12-5
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
PSS10-12-5
Pacchetto:
6-DIP Module
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 10W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.59" L x 0.87" W x 0.31" H (40.4mm x 22.1mm x 8.0mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-DIP Module
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PSS (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%