PSS3-12-12/S
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
PSS3-12-12/S
Pacchetto:
6-SMD Module
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 3W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.02" L x 0.63" W x 0.31" H (25.9mm x 16.0mm x 8.0mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-SMD Module
Current - Output (Max) 250mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series PSS (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-SMD Module
Efficiency 84%