PSS5A14-2
Bel Power Solutions
Prodotto No:
PSS5A14-2
Descrizione:
DC/DC CONVERTER 5.1V 71W
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 40V
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cULus, EN, IEC
Voltage - Output 1 5.1V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.73" L x 4.37" W x 2.36" H (171.0mm x 111.0mm x 60.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 14A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 8V
Series Melcher PSS
Power (Watts) 71W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 83%