PSS6-24-12
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
PSS6-24-12
Pacchetto:
6-DIP Module
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 6W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.12" L x 0.80" W x 0.31" H (28.4mm x 20.3mm x 8.0mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-DIP Module
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Series PSS (6W)
Power (Watts) 6 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%