PSS6-48-12
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
PSS6-48-12
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 6W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Isolation 500 V
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.79" L x 0.63" W x 0.31" H (20.0mm x 16.0mm x 8.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series PSS (6W)
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%