PT01-B120D-B502
CUI Devices
Prodotto No:
PT01-B120D-B502
Produttore:
CUI Devices
Descrizione:
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR
In magazzino : 943
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.787" (20.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 285°
Series PT01
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr CUI Devices
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 5k
Size - Body Rectangular - 0.610" x 0.394" Face (15.50mm x 10.00mm)