PT65106L254
APEM Inc.
Prodotto No:
PT65106L254
Produttore:
APEM Inc.
Descrizione:
SW ROTARY DIP HEX COMP 150MA 24V
In magazzino : 2660
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Number of Positions 16
Actuator Level Flush, Recessed
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 24VDC
Actuator Type Rotary for Tool
Current Rating (Amps) 150mA
Contact Finish Gold
Circuit Hexadecimal Complement
Height Above Board 0.394" (10.00mm)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Mechanical Life 10,000 Cycles
Product Status Active
Series PT65
Body Material Thermoplastic
Length 0.394" (10.00mm)
Electrical Life -
Mfr APEM Inc.
Pitch 0.100" (2.54mm), Full