Casa / Slide Potentiometers / PTA4543-2010DPB102
minImg
PTA4543-2010DPB102
Bourns Inc.
Prodotto No:
PTA4543-2010DPB102
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
SLIDE POT 1K OHM 0.25W TOP 45MM
Guida per l'utente
Fader Type Standard
Tolerance ±20%
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Rectangular - 2.362" L x 0.354" W x 0.256" H (60.00mm x 9.00mm x 6.50mm)
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series Pro Audio PTA
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Travel Range 45mm