PTC31SAHN
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
PTC31SAHN
Descrizione:
CONN HEADER VERT 31POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Applications -
Number of Positions 31
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.820" (20.83mm)
Number of Positions Loaded All
Mated Stacking Heights -
Shrouding Unshrouded
Package Bulk
Overall Contact Length 1.150" (29.21mm)