PTCCL07H121HBE149
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
PTCCL07H121HBE149
Descrizione:
PTC RESET FUSE
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 265V
Current - Hold (Ih) (Max) 120 mA
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Approval Agency UR
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia x 0.217" T (7.00mm x 5.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCCL - 265V