PTCCL11H611DBE
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
PTCCL11H611DBE
Descrizione:
PTC RESET FUSE 30V 610MA RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 610 mA
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Approval Agency UR
Current - Max 7 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" Dia x 0.157" T (10.50mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PTCCL - 30V
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 1.7 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 915 mA