PTCCL21H881FBC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
PTCCL21H881FBC
Descrizione:
PTC RESET FUSE
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Voltage - Max 145V
Current - Hold (Ih) (Max) 880 mA
Height - Seated (Max) 1.004" (25.50mm)
Approval Agency UR
Current - Max 11 A
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.807" Dia x 0.197" T (20.50mm x 5.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series PTCCL - 145V
Type Ceramic
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - 25°C (Typ) 1.7 Ohms
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Current - Trip (It) 1.32 A