PTF5610K000BZEB
Vishay Dale
Prodotto No:
PTF5610K000BZEB
Produttore:
Vishay Dale
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 10K OHM 1/8W 0.1% AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.250" L (2.31mm x 6.35mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 kOhms
Series PTF
Power (Watts) 0.125W, 1/8W