PTHF10-59
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTHF10-59
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 10UH 14.5A 8 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 15A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 14.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.100" Dia x 0.475" W (27.94mm x 12.06mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8mOhm Max
Inductance 10 µH
Series PTHF
Type Toroidal
Package / Case Radial, Vertical (Open)
Frequency - Self Resonant 20MHz