PTHF100R-40SM
API Delevan Inc.
Prodotto No:
PTHF100R-40SM
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 100UH 1.6A 160MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 1.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.400" (10.16mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.570" L x 0.560" W (14.48mm x 14.22mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 100 µH